W dniach 27-31 stycznia zorganizowaliśmy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną i Muzeum Regionalnym zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży. W tym roku zaskoczyła nas bardzo duża frekwencja, bo aż prawie 200 uczestników wzięło w nich udział. Ferie rozpoczęliśmy warsztatami stolarskim podczas, których dzieci wykonywały z drewna króliczki, kotki, podstawki do komórki/tablety oraz serca. We wtorek pojechaliśmy do Kręgielni w Zdunach a środa była dniem tanecznym. W sali widowiskowej SDK odbył się Balik Karnawałowy. Tańce oraz gry i zabawy poprowadzili znani i lubiani animatorzy Magdalena i Tomasz Koczorowscy z TK Music. Już po raz kolejny w ramach ferii zimowych odbyły się w SDK zawody pn. „Wyścig samochodów sterowanych radiowo”. Laureatami wyścigu zostali (nagrody to gry planszowe oraz modele do sklejania i składania):
1 miejsce – Aleksandra Jaruzel
2 miejsce – Krystian Paszkowski
3 miejsce – Mateusz Ostojski
4 miejsce – Daniel Winny.
Zawody przeprowadził Pan Romuald Gurzyński. W czwartek w ramach zajęć feryjnych odbyły się także zabawy z robotem edukacyjnym PHOTON i grami planszowymi. Na zakończenie ferii z SDK, MBP i MR, w piątek 31 stycznia z 52-osobową grupą pojechaliśmy do kina do Ostrowa Wlkp. na premierę filmu „Królewna Śnieżka i fantastyczna Siódemka”. 

Dziękujemy serdecznie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulmierzycach oraz Bankowi Spółdzielczemu w Krotoszynie o/Sulmierzyce za wsparcie finansowe organizacji zajęć feryjnych.  Bez dofinansowania, koszt udziału dzieci i młodzieży byłby dużo wyższy.

Zdjęcia: Ferie 2020