Szanowni Państwo, po raz kolejny dochodzi do aktu niszczenia budynku użyteczności publicznej jakim jest Sulmierzycki Dom Kultury. Od momentu założenia kamery monitorującej przy schodach od strony południowej budynku SDK przesiadywanie w godzinach wieczornych przez młodzież i dzieci przeniosło się na część zachodnią budynku – czyli wejście główne. Palenie papierosów w tym miejscu i pozostawianie petów, rozbitych butelek po piwie i innych alkoholach, to niestety bardzo częste efekty tych spotkań. W minioną noc, z 24 na 25 lutego kolejny raz odnotowaliśmy akt wandalizmu w naszej jednostce. Dewastacji uległy drzwi zewnętrzne do pomieszczenia gospodarczego oraz ściany przedsionka SDK .
Młodość ma swoje prawa, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia wandalizmu. Dlatego też podejmuję kolejne kroki ograniczania możliwości przebywania wokół budynku i pod balkonem SDK. W najbliższych dniach założony zostanie monitoring zewnętrzny w kolejnych częściach instytucji. W ten sposób, mam nadzieję ograniczymy akty niszczenia mienia publicznego. O sprawie powiadomiona oczywiście została Policja.
Mam nadzieję, że takie zachowania są rażące nie tylko dla nas, ale także Państwu bliska jest troska o wspólne dobro, dlatego apeluję abyśmy nie pozostawali obojętni wobec takiego postępowania.
Nie bójmy się i reagujmy – niezwłocznie alarmujmy policję (nr 112 lub 997); przyspieszy to interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy bądź sprawców wandalizmu.
Edyta Jachimowska – Dyrektor SDK