W dniach od 6 lutego do 9 lutego odbywały się zajęcia feryjne organizowane przez SDK, Muzeum Regionalne i Miejską Bibliotekę Publiczną. W poniedziałek, od godziny 10:00 trwały zajęcia pod hasłem „Dzień chemiczny”. Doświadczenia i eksperymenty z wodą, mąka ziemniaczaną, octem, olejem, sodą, barwnikami itp. przyniosły odpowiedzi na wiele pytań ze świata przyrody i fizyki.

 

 

 

Drugi dzień warsztatów feryjnych upłynął pod znakiem poznania tajników profesjonalnej fotografii. Dzięki niezwykłym warsztatom, każdy z uczestników miał sposobność zdobycia umiejętności, między innymi z zakresu kadrowania oraz perspektywy. Ponadto dzieci poznawały różne dziedziny fotografii i ich przeznaczenie w codziennym życiu. W trakcie zajęć dzieci robił tzw.”ścianki” do pozowania oraz „twarzowe” gadżety do zdjęć ;).

 

 

 

We wtorek odbył się także balik karnawałowy. Gry i zabawy z nagrodami oraz zabawę taneczną poprowadzili Magda i Tomasz Koczorowscy – TK Music. Nagrody ufundował SDK oraz Biblioteka.

 

 

 

 

Odkrywanie rzeczywistości i poznawianie świata, to najlepsza zabawa dla każdego dziecka! Dlatego uczestnicy trzeciego dnia zajęć feryjnych przenieśli się w czasie podczas zabaw, które rozwijały sferę sensoryczną dziecka. Poszukiwanie tajemniczych przedmiotów w różnych strukurach między innymi takich jak piasek, ryż czy kasza to była wyśmienita zabawa!

 

 

 

W czwartek wyruszyliśmy do Poznania. Wyjątkową atrakcją dla wszystkich miłośników sportu, a w szczególności fanów piłki nożnej była wycieczka na INEA stadion w Poznaniu. Podczas zwiedzania, dzieci zobaczyły kulisy świata piłki nożnej zwiedzając między innymi: Hol Główny – Recepcję, Salę Konferencyjną, Korytarz Sław, Szatnię Gości, Tunel-Strefę Zero, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych. Oprócz przewodnika w wycieczce udział wzięłą również maskotka Kolejorza – Koziołek. Drugim elementem wycieczki do Poznania była wizyta w muzeum – Brama Poznania i zwiedzanie interaktywnej i multimedialnej ekspozycji dotyczącej historii Polski, Ostrowa Tumskiego i Poznania.

 

 

Zabawa ruchowa w połączeniu z melodiami oraz grą na instrumentach znakomicie rozwija słuch muzyczny dziecka. Dzieci podczas ostatniego dnia ferii miały możliwość własnoręcznie stworzyć swój wymarzony instrument muzyczny. Ponadto zajęcia poszerzone były o dodatkowy aspekt edukacyjny – recykling.

 

 

 

Na zakończenie ferii odbył się także „Wyścig samochodów sterowanych radiowo”. Laureatami zostali: I miejsce – Paweł Grzona II miejsce – Natalia Grzona III miejsce – Michał Gąsior IV miejsce – Nikodem Ziental V miejsce – Kinga Gąsior. Zawody przeprowadził Pan Romuald Gurzyński, a nagrody – gry planszowe, ufundował SDK.