W niedzielne popołudnie 8 marca, w sali widowiskowej Sulmierzyckiego Domu Kultury odbył się koncert z okazji „Dnia Kobiet”. Imprezę poprowadził Burmistrz Miasta dr Dariusz Dębicki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Adam Orzeszyński. „Mów mi o miłości” – pod takim tytułem odbył się koncert śpiewaczki operowej, sopranistki, Pani Elżbiety Małgorzaty Mach oraz skrzypka Michała Krajewskiego. Artystom akompaniował Pan Wiktor Szymajda.
Podczas koncertu można było usłyszeć cudny głos, brawurowe wykonania arii z najznakomitszych dzieł operetkowych oraz młodego, uzdolnionego skrzypka. Czardasz Hrabiny Ilony z op Cygańska, Pieśń Giuditty z op. Giuditta, Pieśń Elizy „Przetańczyć całą noc” z music. My Fair Lady, Koncert skrzypcowy D-dur Ekspozycja P. Czajkowskiego to tylko niektóre tytuły z zaprezentowanych utworów.
W trakcie spotkania degustowano ciasto z lokalnej piekarni „G.D. Wieczorek i Justyna Januszkiewicz”, którego zakup dofinansowali Panowie z Rady Miejskiej w Sulmierzycach i Burmistrz Miasta.
Sulmierzycki Dom Kultury składa serdeczne podziękowanie Panom z Rady Miejskiej i Burmistrzowi Sulmierzyc, Pani Elżbiecie Krenz i Elżbiecie Pawlik za pomoc w zorganizowaniu spotkania z okazji święta Pań oraz Panu radnemu Adamowi Krenzowi za podawanie kawy i herbatki. Dziękujemy także Aleksandrze Lis za zdjęcia. O nagłośnienie koncertu zadbał Michał Bochniak. 

Zdjęcia: Dzień Kobiet 2020