„Cuda, cuda ogłaszają” – pod takim hasłem ulicami wielu miast w Polsce i zagranicą przemaszerowały Orszaki Trzech Króli.
W Sulmierzycach Orszak 👑👑👑 rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym o godz. 10:00. Trzej Królowie wprowadzeni zostali głównym wejściem do kościoła przez księdza proboszcza Jana Wolniaka a następnie udali się przed żłóbek by pokłonić się Jezusowi i złożyć dary – mirrę, złoto i kadzidło. Po mszy św. ulicami miasta ruszył Orszak na czele z orkiestrą dętą, królami, aniołkami, burmistrzem miasta dr Dariuszem Dębickim, radnymi Rady Miejskiej i mieszkańcami naszego miasta.
Tradycyjnie już zakończeniem Orszaku było wystawienie Jasełek przez Przedszkole Publiczne w Sulmierzycach. W małych aktorów wcieliły się dzieci z grupy „Tygryski” oraz ich opiekunka Pani Katarzyna Pasznicka i przedszkolanka Pani Maria Cepa. Nad oprawą muzyczną czuwała natomiast Pani Katarzyna Płonka. Zwieńczeniem Jasełek był taniec w wykonaniu przedszkolaków a także Pań przedszkolanek.
Na zakończenie spotkania dyrektor Sulmierzyckiego Domu Kultury ogłosiła wyniki konkursu na „Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską”. W tym roku do konkursu zgłoszono aż 16 gwiazd i jak powiedziała Edyta Jachimowska postara się aby podczas następnego konkursu było jeszcze więcej nagród rzeczowych, bo z roku na rok gwiazdy są coraz piękniejsze.
Jak co roku wiele osób i instytucji pomaga w organizacji Orszaku. Składamy zatem serdeczne podziękowanie dla:
– Proboszcza Parafii ks Jana Wolniaka
– Trzem królom, czyli Panu Kazimierzowi Kobusińskiemu, Panu Karolowi Januszkiewiczowi i Panu Adamowi Krenzowi
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach za zabezpieczenie przemarszu
– Orkiestry Dętej pod dyrekcją Pana Mariusza Kaźmierczaka
– Przedszkola Publicznego i Pani dyrektor Justyny Maciejewskiej
– młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. S. F. Klonowicza i Pani dyrektor Beaty Koprowskiej za pomoc w rozdawaniu gadżetów orszakowych, niesieniu flag
– Muzeum Regionalnemu i P. dyrektor Elżbiety Krenz oraz siostrom zakonnym za wypożyczenie strojów dla króli
– radnych RM, którzy ufundowali tablety (nagrody w konkursie): Paniom Agnieszce Gibasiewicz, Agnieszce Kalak i Anecie Kurzawie oraz Panom Kamilowi Łopuszyńskiemu i Adamowi Krenzowi
– Pani Elżbiecie Pawlik dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – przewodniczącej Jury
– Panu Józefowi Rękosiewiczowi i Markowi Kokotowi
– Pani fotograf Agnieszce Sójka-Buta
– Pana Michała Bochniaka za nagłośnienie Jasełek.

Zdjęcia: Agnieszka Sójka-Buta – Orszak Trzech Króli 2020