Rehabilitacja seniorów. Pod takim tytułem odbyło się w poniedziałek 10 października w sali widowiskowej SDK, spotkanie członków Klubu Emerytów i Rencistów w Sulmierzycach. O aktywizacji seniora w takim zakresie, w jakim to możliwe – utrzymaniu jak najlepszej sprawności i samodzielności w możliwie dużym stopniu, zmniejszenie dyskomfortu w chorobie, w bólu, praca nad tymi elementami, które pomogą seniorowi sprawnie wstawać, siadać, podnosić się z pozycji leżącej lub po upadku, a także odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, która zbawiennie wpływa na zdrowie i samopoczucie seniorów to tylko niektóre wątki prelekcji, którą poprowadziło w poniedziałkowy wieczór dwoje rehabilitantów zaproszonych przez zarząd klubu. Każdy z uczestników spotkania mógł opowiedzieć także o swoich dolegliwościach, nauczyć się jak samemu w domu pracować w celu wyeliminowania lub złagodzenia dyskomfortu bólu stawów i mięśni. Chętni mogli także skorzystać z masażu przeprowadzanego w tym dniu.

Miłym elementem tego wieczoru było także wręczenie laurek z życzeniami dla seniorów z okazji święta Seniora od podopiecznych świetlicy szkolnej wraz z opiekunką panią Kamilą Łączewną a także wręczenie panom – członkom klubu, słodkiego lizaka z okazji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka.

Wykład odbył się w ramach realizacji przez Klub Emerytów i Rencistów zadania publicznego Miasta Sulmierzyce – Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym, rencistów, seniorów pn.”Aktywny Senior”.