W piątek, 11 czerwca 2021 roku w Sulmierzyckim Domu Kultury podpisana została Umowa z Wykonawcą na zadanie „Remont stropu poddasza w budynku Sulmierzyckiego Domu Kultury”. Wykonawcą zadania będzie firma Dekarstwo – Ciesielstwo Monika Szczepaniak z siedzibą w Raczycach, 63-430 Odolanów. Koszt tego zadania wyniesie 147 898, 19 zł brutto a składać się będzie z wykonania remontu stropu poddasza w budynku Sulmierzyckiego Domu Kultury polegającym na ociepleniu i wykonaniu podłogi na stropie poddasza nieużytkowego nad salą widowiskową oraz wykonanie sufitu podwieszanego od strony sali widowiskowej. Termin wykonania zadania to 31 sierpnia 2021r.

W marcu bieżącego roku Sulmierzycki Dom Kultury pozyskał dofinansowanie z MKDNiS z programu „Infrastruktura Domów Kultury 2021″ na zadanie pn.”Remont stropu poddasza w budynku Sulmierzyckiego Domu Kultury, wymiana stolarki okiennej oraz zakup wyposażenia” w kwocie 52 tys zł. Umowa z ministerstwem została podpisana 7 czerwca 2021.
Pozostałe dwa podzadania, czyli wymiana stolarki okiennej w sali widowiskowej – 11 okien (w tym 4 szt okien wyposażonych w siłownik elektryczny do uchylania okien) oraz zakup 150 szt krzeseł i 35 szt stołów do sali widowiskowej są na etapie procedury zapytania ofertowego.
Przy podpisaniu umowy obecny był Burmistrz Sulmierzyc dr Dariusz Dębicki.