„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła….” śpiewała Halina Kunicka i trudno się z tymi słowami nie zgodzić. Wczorajszy koncert Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej  z okazji „DNIA KOBIET” pozostanie na długo w pamięci słuchaczy.
Zanim jednak zespół rozpoczął występ, w sali bankietowej zaprezentowali się młodzi adepci gry na instrumentach dętych blaszanych i drewnianych, którzy pod dyrekcją Pana Olofa Knochenhauera zagrali dwa utwory. Następnie pałeczkę dyrygencką przejął Pan Mariusz Kaźmierczak , który również wcielił się w role prowadzącego koncert. W wykonaniu orkiestry usłyszeliśmy różnorodne utwory – od klasyki po rozrywkę, zabrzmiała muzyka lekka, różnorodna i oczywiście melodia tytułowa koncertu „Usta milczą, dusza śpiewa….” . Było wspaniale!
Z okazji Dnia Kobiet były także prezenty dla Pań, które grają w orkiestrze, a wręczał je Burmistrz Sulmierzyc dr Dariusz Dębicki wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Adamem Orzeszyńskim. Panowie z Zarządu orkiestry również mieli niespodzianki dla koleżanek z zespołu . Dyrektor SDK Edyta Jachimowska wręczyła natomiast prezenty dla Panów z orkiestry, gdyż wczoraj przypadał Dzień Mężczyzn . A dla wszystkich uczestników spotkania była kawa, herbata i ciasto!
Dziękujemy firmie Pauli’s Catering za udostępnienie sali❤️