Za nami kolejna już edycja  Święta Pieczonego Ziemniaka połączona w tym roku z imprezą Zakończenie Lata. Była to pierwsza plenerowa impreza od przeszło 1,5 roku (ze względu na pandemię imprezy plenerowe były zawieszone). Podczas wydarzenia zagrała Orkiestra Dęta Sulmierzyckiego Domu Kultury pod dyrekcją Pana Mariusza Kaźmierczaka. Na scenie pojawił się także zespół wokalny, który w koncercie pt. „Słowiańska krew” zaśpiewał najpopularniejsze polskie przeboje. Były gry i zabawy z animatorką Magdaleną Koczorowską, darmowa zupa ziemniaczana i pyry z gziką przygotowane przez firmę Pauli`s Catering z Sulmierzyc oraz darmowe przejażdżki kucykami. „Kacper Wysocki Sax” to kolejny w tym dniu muzyczny występ. Pochodzący z Sulmierzyc młody muzyk grający na saksofonie, zaprezentował światowe przeboje w pięknych aranżacjach. Wieczorna zabawa, mimo chłodu panującego wieczorem trwała długo a podczas niej odbyło się Letnie Karaoke. Kilkoro odważnych 🙂 zmierzyło się z siedmioma piosenkami przygotowanymi na ten wieczór.

W trakcie niedzielnego wydarzenia odbył się także konkurs kulinarny na „Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka”. W dniu imprezy dostarczone zostało do SDK 12 potraw. Jury w składzie: Edyta Jachimowska, Kamil Łopuszyński (sponsor nagrody głównej), Elżbieta Krenz, Agnieszka Gibasiewicz i Pani Eugenia Golińska dokonało wyboru laureatów tegorocznej edycji. Potrawy były bardzo smaczne i estetycznie podane dlatego komisja konkursowa miała ogromy problem w wyborze tej najsmaczniejszej. Zwycięzcą konkursu został Kacper Działocha. Grill elektryczny za zajęcie drugiego miejsca, powędrował do Aleksandra Szuberta, a trzecie miejsce i piękny garnek otrzymał Igor Kłopocki. Pozostali uczestnicy otrzymali również nagrody rzeczowe.

Nagrody odebrali także laureaci konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Sulmierzyckiej.

Patronem i Sponsorem głównym imprezy była Firma OX2 Green Sp z.o.o oraz firma AWRA, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Firma Duda Holding, Firma EWA Krotoszyn, Firma ATOM Łukasz Strumiłowski, Firma Ciesielstwo-Dekarstwo Monika Szczepaniak Dominik Morawski Raczyce, Pan Adam Kierakowicz, Pani Ewelina Uliczna, Pan Kamil Łopuszyński, Firma Pauli’s Catering.

Impreza zorganizowana była przez Sulmierzycki Dom Kultury oraz Rodzinne Ogrody Działkowe „Przyszłość”.

Zdjęcia autorstwa Pana Marcin Lisa – Zakończenie Lata i V Święto Pieczonego Ziemniaka