W słoneczne niedzielne popołudnie odbyło się przy SDK, III Święto Pieczonego Ziemniaka. O atrakcje zadbali Organizatorzy imprezy, czyli Sulmierzycki Dom Kultury i Rodzinne Ogrody Działkowe „Przyszłość” w Sulmierzycach Kamil Łopuszyński. W przedstawieniu „O ziemniaku i Pani jesieni” zaprezentowały się dzieci z grupy „Misie” z Przedszkola Publicznego w Sulmierzycach. Grupą opiekuje się Pani Natalia Kubiak. Następnie, animatorzy imprezy – Pani Magda i Tomasz Koczorowscy TK Music, zaprosili do zabawy Burmistrza Miasta Darek Dębicki, dyrektor SDK Edyta Jachimowska, szefową promocji miasta Beata Mączak, Karolina Chwalińska, Michał Chwaliński i Zenona Krenza. Okazało się, że goście musieli odegrać bajkę „Kopciuszek” 🙂 Pan Burmistrz wcielił się w rolę Królewicza, Zenon Krenz i Michał Chwaliński wystąpili jako Brzydkie Siostry, Pani Karolina Chwalińska jako Kopciuszek, Pani Beata Mączak – Zła Wróżka a dyrektor SDK pełniła rolę Narratora. Śmiech i wesołość ogarnęła wszystkich – oglądających i „aktorów” 🙂
A potem były już zabawy i konkursy.m.in. na ziemniaka cudaka. Dla wszystkich osób serwowano pyry z gziką, zupę ziemniaczaną i herbatę z sokiem. Były też konkursy dla dorosłych na rzut ziemniakiem w teściową i obieranie ziemniaka na najdłuższą obierkę. W konkursie kulinarnym zwyciężyli natomiast Pani Anna Łuczak i Pan Marek Kierakowicz. Podczas imprezy można też było obejrzeć jak ozdobić warzywa. Sztukę carvingu pokazała Pani Hanna Bitner z Milicza.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Państwu Irenie i Leszkowi Migajom, Panu kierownikowi i pracownikom ZUKu w Sulmierzycach, firmie Pauli`s Catering, Panu Krzysztofowi Mazurowi, Panu Januszowi Sójce, Pani Elżbiecie Krenz, Pani Justynie Maciejewskiej, Pani Natalii Kubiak, Pani dyrektor Przedszkola Marii Cepa, Pani Marii Szubert, Panu Markowi Kierakowiczowi, Aleksandrze Lis i Adamowi Sikorze.   

Tutaj zdjęcia Aleksandry Lis

Dodaj komentarz