To był prawdziwy maraton imprez artystycznych, sportowych, atrakcji festynowych i koncerty gwiazd. Podczas tegorocznych obchodów dni miasta, które odbyły się w dniach 30 czerwca i 1 lipca br.  panowała gorąca atmosfera. A to wszystko za sprawą gwiazd, które wystąpiły na sulmierzyckiej scenie. Każdy dzień obchodów wypełniony byłciekawymi propozycjami.

W sobotę w godzinach południowych rozegrany został Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Sulmierzyce. O godz. 15:00 na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Publicznego Przedszkola oraz Zespołu Szkół Publicznych w Sulmierzycach. W godzinach wieczornych wystąpił zespół SING SING z przebojami Maryli Rodowicz oraz zespół ONYX. O godzinie 22:00 rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. Ponadto w sobotę w godzinach od 13:00 do 17:00 w Zespole Szkół Publicznych w Sulmierzycach odbyła się Akcja Pobierania Krwi.  

Drugi dzień świętowania rozpoczął Turniej Piłki siatkowej o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej rozegrany na boisku Orlik 2012. O godz. 15:00 na scenie wystąpiły lokalne zespoły na czele z sulmierzycką orkiestrą dętą oraz zespołem Sul-Jazzband. Po tych występach boisko sportowe, na którym odbywały się tegoroczne Dni Miasta zamieniło się w jedną, wielką strefę kibica, gdzie na telebimie transmitowany był mecz finałowy Euro 2012. Po meczu na scenie wystąpiła gwiazda Dni Sulmierzyc Jacek Mejer – MEZO. Następnie odbyła się zabawa taneczna, która zakończyła tegoroczne święto miasta. Przez dwa dni na sulmierzyckim boisku sportowym było gwarno i tłoczno m.in. za sprawą wesołego miasteczka oraz pięknej słonecznej pogody, która dopisała podczas świeta miasta.