Wakacje to najlepszy czas na zabawę i niesamowite przygody. To najlepszy okres na odkrywanie nieznanego i nawiązywanie ciekawych kontaktów. Dla dzieciaków może być również wspaniałą okazją, aby poznać własne miasto i najbliższe okolice od zupełnie innej strony.

W dniach od 6 do 14 sierpnia br. grupa 50 dzieci w wieku od 7 do 13 lat uczestniczyła w „Feriach w Mieście” organizowanych przez Sulmierzycki Dom Kultury oraz Urząd Miejski w Sulmierzycach.

Oficjalne otwarcie Ferii rozpoczła zabawa w podchody na terenie miasta. Ten dzień pozostał w pamięci dzieci i opiekunów jeszcze na długo. Chodź wytyczona trasa była nieco wyczerpująca, a z nieba lał się żar, zabawa była przednia, a humory dopisywały.

Ponadto przez wszystkie dni na boisku „Orlik” organizowane były zabawy i gry w tenisa ziemnego, koszykówkę, dwa ognie oraz rugby.  Założeniem przeprowadzanych zabaw była rekreacja i zachęcenie najmłodszych do aktywnego spędzania czasu, którego w okresie wakacji mają przecież tak wiele. Był to również sprawdzian umiejętności pracy w grupach, oraz podejmowania wspólnych decyzji. Oczywiście wszystkie dzieci zdały go wzorowo.

  

  

    

    

8 sierpnia o godz. 21.00 ba boisku sportowym „Orlik” został rozegrany nocny turniej piłki siatkowej, w którym wzi곂o udział 5 zespołów: Vegeta Team, Sulmierzyce Team, Kaziu Team, Rosaczyce, Młodzi Gniewni. Turniej został rozegrany systemem każdy  z każdym do 15 pkt., do 2 wygranych setów dla drużyny. Sędzią turnieju był Hubert Wronek.

Klasyfikacja generalna:

1. Vegeta Team

2. Rosaczyce Team

3. Młodzi gniewni

Nocny turniej przyciągnął nie tylko zawodników, ale też wielu kibiców.

            

Zwieńczeniem ferii w mieście była z pewnością wycieczka do Wrocławia zorganizowana 10 sierpnia. Wrocław słynie ze swoich małych spiżowych skrzatów, które skryły się w kilkudziesięciu miejscach w obrębie Starego Miasta dlatego też  uczestnicy wycieczki podążyli "Szlakiem wrocławskich krasnali". Jedną z atrakcji był także rejs statkiem po Odrze.

              

 

 

 

                  

                  

                    

 

                      

7 sierpnia odbyła się  wycieczka rowerowa do krotoszyńskiego grzybka zakończona ogniskiem. Ponadto rozgrywane były mecze piłki nożnej, w dwa ognie oraz rugby.  

9 sierpnia uczestnicy ferii wyruszyli na rajd pieszy na trasie Sulmierzyce – Gołkowo – Kolęda – Sulmierzyce. Po wyczerpującym marszu uczestnicy zostali zaproszeni na pyszne lody do sulmierzyckiej lodziarni.  

Ferie w mieście zakończyła wycieczka rowerowa na Hubertówkę

                          

                          

                            

Wszystko, co dobre szybko się kończy. I tak po siedmiu dniach zabawy, nadszedł czas pożegnania. I chodź następne „Wakacje…” dopiero za rok, wszystkim pozostaną trwałe wspomnienia.    

Sulmierzycki Dom Kultury składa serdeczne podziękowania Piekarni "Wieczorek", Urzędowi Miejskiemu w Sulmierzycach  oraz Wolontariuszom za pomoc w organizacji Ferii w Mieście. Ł.B.