Za nami kolejne już ferie zimowe w mieście. A co działo się ? We wtorek 13 lutego odbył się balik karnawałowy dla najmłodszych dzieci. O dobrą atmosferę oraz gry i zabawy zadbała firma TK Music Tomasza i Magdaleny Koczorowskich. We wtorek 20 lutego grupa dzieci udała się do Wrocławia do Wytwórni Figur Woskowych. Tam, oprócz zwiedzania, dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia figurek z gliny. Pieczenie pizzy o różnych smakach to zajęcie, któremu dzieci poddały się w środę. W oczekiwaniu na upieczone pizze, dzieci oglądały wyścigi samochodów sterowanych radiowo, które poprowadził Pan Romuald Gurzyński. W zawodach udział wzięło 12 osób, a wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Jabłoński Eryk
II miejsce – Grzona Paweł
III miejsce – Grzona Natalia 
IV miejsce – Konieczny Oskar
V miejsce – Nikodem Ziental
VI miejsce – Wyrembelski Fryderyk
Laureaci miejsc 1-6 otrzymali nagrody rzeczowe i dyplom a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Na zakończenie zawodów wszyscy zostali poczęstowani pizzą przygotowaną w ramach zajęć feryjnych. 

 W czwartek i w piątek odbywały się zajęcia feryjne dla dzieci pod hasłem „Warsztaty kreatywnego myślenia i dążenia do celu”. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat uzależnień. W ramach zajęć dzieci wykonywały także serwetki metodą druku na tkaninie z pomocą farb i druk roślinami. Część prac będzie można obejrzeć w korytarzu SDK.
Zajęcia dofinansowane były z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Zajęcia feryjne zorganizowane zostały przez SDK, Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum Regionalne w Sulmierzycach.

 

Dodaj komentarz