Wycieczką do wrocławskiego Centrum Wiedzy o Wodzie rozpoczęły się wakacje organizowane przez SDK, Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum Regionalne. „Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw”. Drugą częścią wycieczki był udział w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej – „Dom Drzewa” w Wałkowej k. Milicza. „Dom drzewa – jest adaptacją zabytkowej wyłuszczarni szyszek na siedzibę Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy”. 

Generalny remont Wyłuszczarni rozpoczęto w sierpniu 2014r. Pomimo modernizacji, budynek zachował swój pierwotny charakter oraz historyczny wizerunek. Projektanci zadbali również o stałość detali architektonicznych charakterystycznych dla tego typu budynków.
W budynku znajdują się 3 sale edukacyjne: „Leśne przedszkole”, „Laboratorium Przyrody” oraz „Podsuszarnia”, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, laptopy, tablety, tablice interaktywne, mikroskopy, nowoczesne pomoce edukacyjne oraz ściany magnetyczne. Zajęcia prowadzone w każdej z sal, przeznaczone są dla grup różnowiekowych. Dodatkowo w budynku znajduje się sala konferencyjna na 50 osób, w pełni wyposażona kuchnia, zabytkowy piec, służący niegdyś do wyłuszczania szyszek, pomieszczenie biurowe oraz pokój gościnny.

Dodaj komentarz