W piątek, 28 grudnia, podczas spotkania Burmistrza Sulmierzyc z członkami orkiestry dętej działającej przy SDK, zostały przekazane na ręce Zarządu zespołu cztery nowe instrumenty firmy Yamaha – 2 klarnety i 2 trąbki. Pieniądze na zakup instrumentów w wysokości 7500 zł przekazała Rada Miejska  w formie dotacji dla SDK. W wyniku zapytania ofertowego dyrektor SDK  dołożyła z budżetu jednostki 490 zł i dzięki temu zakupiono 4 instrumenty a nie jak planowano 3.

O zakup instrumentów apelowała dyrektor SDK Edyta Jachimowska i dyrygent orkiestry Mariusz Kaźmierczak gdyż w  związku z przeprowadzonym jesienią naborem do orkiestry zgłosiło się siedemnaście chętnych osób do nauki gry na instrumentach. Sześciu uczniów otrzymało instrumenty, które znajdowały się w zasobach SDK, ale brakowało dla pozostałych osób.  Kolejne zakupy instrumentów są w planach. E. Jachimowska

Składam serdeczne podziękowanie radnym Rady Miejskiej za  przekazanie środków finansowych na zakup instrumentów – Edyta Jachimowska, dyrektor SDK.

Dodaj komentarz