W niedzielę 20 października w sali Sulmierzyckiego Domu Kultury odbył się Dzień Seniora. Z programem pt. „Monologi i dowcipy” wystąpił aktor filmowy i teatralny Michał Grudziński. I bawił publiczność genialnie. Uśmiech z twarzy słuchaczy nie znikał nawet na moment podczas ponad godzinnego spotkania. Dla seniorów przygotowana została także kawa, herbata oraz ciasto ufundowane przez radnych Rady Miejskiej w Sulmierzycach.
W świętowaniu „Dnia Seniora” udział wzięli także Burmistrz Sulmierzyc dr Dariusz Dębicki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Adam Orzeszyński, którzy złożyli życzenia seniorom. Miłą niespodziankę dla aktora Teatru Nowego w Poznaniu przygotowała Pani Elżbieta Orzeszyńska, która na zakończenie występu wręczyła mu róże. Najstarsza seniorka obecna w niedzielę w sali widowiskowej SDK, podziękowała za wspaniały występ i przypomniała Panu Michałowi, że w marcu (po spektaklu „Drewniany talerz”, który odbył się w sali SDK) otrzymała od niego różę, którą zasuszyła i ma ją w mieszkaniu po dziś dzień.
Organizator „Dnia Seniora” – Sulmierzycki Dom Kultury, składa serdeczne podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia:
– radnym Rady Miejskiej (ufundowanie słodkiego poczęstunku),
– Elżbiecie Krenz – dyr Muzeum, Elżbiecie Pawlik – dyr Biblioteki (pomoc w przygotowaniu sali, obsługa gości),
– Adamowi Krenzowi (obsługa gości),
– Kamilowi Łopuszyńskiemu (logistyka – kontakt z radnymi i cukiernią),
– Aleksandrze Lis (zdjęcia),
– Michałowi Bochniakowi (nagłośnienie).